Sernik z brzoskwiniani na kruchym spodzie

Sernik....podstawowe ciasto które w większości króluje na każdych świętach czy uroczystościach.
Przepisów na sernik jest naprawdę mnóstwo w internecie...zwykłe, na zimno, na biszkopcie, z rodzynkami, z galaretkami....
Ja osobiście najbardziej wolę z brzoskwiniami w środku.
To ciasto jest dosyć specyficzne do upieczenia ponieważ wystarczy popełnić mały błąd a wszystko nam opadnie....
To co jest ważne przy pieczeniu sernika, nie wolno otwierać piekarnika podczas pieczenia, oraz od razu po upieczeniu go wyciągać. Najlepiej zostaw w srodku po upieczeniu aż piekarnik ostygnie, nie będzie "szoku" czy "skoku" temperatury dzięki temu masa serowa wam nie opadnie :) 



⬇️SKŁADNIKI I PRZEPIS⬇️
UWAGA składniki najlepiej żeby były w temperaturze pokojowej, albo wyjąć ok 2 godziny z lodówki przed zrobieniem
❄❄❄❄
❄Ciasto:
500gram mąki pszennej (można dać pół na pół z krupczatką)
250g masła 
1 jajko
1 żółtko 
70 gram cukru
1 Łyżeczka PDP
1 łyżkacukru waniliowego

Do miski wsypuje mąkę, cukier, cukier waniliowy, pdp, masło pokrojone w kostkę i ucieram, dodaje jajko i żółtko, wyrabiam tylko do połączenia składników . Ciasto dziele na 2 części
  Na spod tortownicy 23cm wyłożonej papierem do pieczenia wykładam jedną czesc ciasta (scieram na tarce) i wkladam do piekarnika na 15 minut w 190 stopni. Ostudzić 

❄Masa serowa:
1 kg sera z wiaderka (z Piątnicy najlepiej mi się sprawdza)
6 jajek rozm L
140g cukru
100g masła miękkiego 
1 opakowanie budyniu waniliowego/śmietankowego

❄Dodatkowo:
Kilka szt. Brzoskwini z puszki
Łyżka mąki pszennej 

Zmiksuj cukier z masłem, dodaję trzy cale jajka i 3 żółtka miksuje do połączenia składników, dodaje budyn oraz ser z wiaderka (robię to na dwa razy)
WAŻNE miksuje tylko do połączenia składników, ser nie może się napowietrzyć.
Brzoskwinie opłukać odsaczyc z wody dodać mąkę (dzięki temu brzoskwinia nie opadnie na dół)
Białka które zostały ubijam na sztywną pianę i delikatnie dodaje do masy serowej
Wykladam mase serowa  na podpieczony spod, pozostała część ciasta ukladam na wierzchu i delikatnie dociskam do masy.
Piekę 60minut w temperaturze 170 (Góra dół)
 Daj znać po upieczeniu! 😁

Komentarze